Cetățenie română

30 november 2019 208

Buna! Am depus dosarul pentru redobandirea cetateniei romane la Balti pe 22.08.18. As dori sa aflu cand aproximativ imi va veni un raspuns. Multumesc!

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Advocate

Buna ziua,

In acest caz puteti transmite prin intermediul postei sau postei electronice Autoritatii Nationale pentru Cetatenie o cerere privind comunicarea stadiului solutionarii dosarului (modelul il puteti gasi pe cetatenie.just.ro ).

In orice caz va aduc la cunostinta ca la prezent (2019) sunt emise ordinele de dobandire a cetateniei romane persoanelor care... mai detaliat au depus dosarul in anul 2017.

03 december 2019