Cetatenie romana pentru copiii nascuti dupa depunerea dosarului

08 february 2019 80

Buna. Am depus impreuna cu sotul actele pentru redobandirea cetateniei in martie 2017. In dosarul meu am indicat fetita nascuta in 2009. Pe data de 26.02.2019 trebuie sa depunem actele pentru juramant. Eu in acest timp, pana la obtinerea raspunsului, pe data de 12.12.2018 am dat nastere la doi gemeni. Acum cum fac cu acesti doi copii, unde ii indic, cum primesc si ei cetatenia? As vrea sa stiu care e procedura. Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună.

Referitor la problema dumneavoastră, încercați să vă adresați aici: http://www.documente.md/

11 september 2019