Cine e mai sus de ACC sa ma adresez, daca acesta nu rezolva problemele aparute?

23 june 2018 52

Cine e mai sus de ACC sa ma adresez, daca acesta nu rezolva problemele aparute?

Jurist comments 1

Octavian Cazac
  • Advocate

Din păcate nimeni. Organul suprem în ACC este adunarea generală. Pentru probleme care nu pot fi rezolvate cu președintele ACC, trebuie convocată adunarea generală. Pentru aceasta (verificați Statutul ACC) trebuie depusă o cerere de convocare a adunării generale la președintele ACC, semnată de 1/3 din toți membrii... mai detaliat ACC.

28 june 2018