Cine e responsabil de schimbarea țevilor de canalizare în blocuri?

27 june 2019 122

De mai mult timp, țevile de canalizare din subsolul blocului sunt într-o stare deplorabilă. Vine un miros puternic de la ele. I-am anunțat pe cei de la Regia comunal locativă, ei au venit peste 3 zile și au spus că tot ce pot face e doar un bandaj, dar de schimbat țevile nicicum. La întrebarea ce cuprinde deservirea tehnică pe care o achitam, au răspuns că nicicum schimbarea țevilor.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Stimată Dna Tatiana,
În cazul în care locuința Dvs se află într-un bloc de locuințe care face parte dintr-o Întreprindere Municipală de Gestionare a Fondului Locativ (ÎMGFL) vă adresați la conducerea acestei organizații și a lichidatorului desemnat de către instanța de judecată, precum și la Direcția Generală Locativ Comunală a... mai detaliat CMC, în cazul în care bunul imobil se află în mun. Chișinău.

Dacă, locuința Dvs se află într-un bloc locativ ce are o altă formă juridico-organizatorică vă adresați la conducere cu o cerere, preferabil ca cererea respectivă să fie semnată de mai mulți locatari afectați.

Succes.

01 july 2019