Citație contravenție

26 july 2019 99

Bună ziua. Ma aflu peste hotare si mi-a venit o citație de la judecătoria Ialoveni. Ma obliga sa achit o amenda cu care nu am fost de acord, amenda este din anul 2016. Un vecin a chemat politia în legătură cu liniștea din apartament. Totul s-a clarificat pe loc. Acum, 3 ani mai tarziu, ma obliga sa achit amenda, în caz contrar îmi va pune sechestru pe bunuri, conturi bancare etc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca nu ați cunoscut, puteți contesta hotărârea și solicita rejudecarea cauzei ulterior încetarea acesteia.
Alta varianta ar fi să achitați amendă și eventual cheltuielile executorului daca sa ajuns la executare. In acest caz se va înceta cauza.

27 july 2019