Colectorii mi-au propus o ”reducere” la achitarea datoriei

07 january 2022 118

Buna ziua. Eu in 2018 am luat un credit de 10.000 lei. Acum, de Anul Nou colectorii mi-au propus un fel de ”reducere”: de la 12.000 lei la 6.000. Daca achit suma aceasta in termenul propus de colectori (10 zile), scap de datorie și la compania de creditare, sau eu doar le achit colectorilor procentul lor, iar datoria companiei de creditare - nu?

Jurist comments 1

  • Advocate

Trebuie sa faceti un act prin care sa confirme toti ca nu mai aveti datorii.

16 february 2022