Comodat auto

21 august 2022 61

Buna ziua. Daca este perfectat un contract de comodat la notar (intre persoane fizice) in privinta unui autovehicul inmatriculat in RM, este obligatorie inregistrarea acestui contract la ASP cu eliberarea certificatului de inmatriculare "comodat"?

Jurist comments 1

  • Advocate trainee
  • Other violations

Buna Nichita! Nu trebuie nici la notar de perfectat un astfel de Contract si nici inregistrarea la ASP, un jurist poate sa-si intocmeasca un astfel de Contract. Pentru mai multe detalii la numarul de telefon 069049267

22 august 2022