Compania de microfinantare trimite grupa operativa la domiciliu pentru neachitarea creditului

10 july 2019 397

Buna ziua. Are dreptul o companie de microfinantare sa trimita grupa operativa la domiciliu pentru neachitarea creditului fara judecata?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
sunt acțiuni ilegale, în lipsa unui act(hotărîre), în acest sens anunțați poliția
Actual, nu există așa formă de executare în lipsa unuei hotărîri, totodată, vizită la domiciliu poate fi efectuată legal doar cu executorul judecătores.
Grupăa operativă nu există ca noțiune în asemenea gen de litigii, adresațivă la poliție, procuratură, totodată,... mai detaliat după posibilitate filmați acțiunile persoanelor ce vă terorizează, pentru a le prezenta drept probă.

10 july 2019