Companie de colectare a datoriilor

30 january 2019 105

Buna! Ma intereseaza daca are dreptul o companie de colectare a datoriilor sa telefoneze rudele apropiate si sa le spuna de datoria mea? Nu am ajuns la judecata! Dar faptul e ca din zi in zii il telefoneaza pe bunic (care e om in varsta, cu sanatatea slaba) si il preseaza pe el pentru datoria mea! Bunicii traiesc la alta adresa! Cum pot eu rezolva intrebare cu sunetele si descrierea situatiei apropiatiilor mei? Multumesc anticipat!

Jurist comments 4

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună Tina,

Accesați link-ul de mai jos găsiți datele de contact și depuneți o plângere împotriva creditorului Dvs și a firmei de colectare pe motiv ca divulga date cu caracter personal și încalcă prevederile Codului Contravențional cu privire la prelucrarea și stocarea informației ce conține date cu caracter personal.
Descrieți cât mai... mai detaliat amănunțit toate circumstanțele.

30 january 2019

Multumesc mult,dar cu parere de rau nu vad link-ul si nu prea am inteles unde ma pot adresa cu plingere!

30 january 2019
Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Îmi cer scuze

Www.datepersonale.md

Aici găsiți Denumirea instituției, adresa, datele de contact.

30 january 2019

Multumesc mult

30 january 2019