Compensarea cheltuielilor de reparare a automobilului

11 june 2019 26

Buna ziua. Compania de asigurari a evaluat suma despagubirii mult mai mica decat expertiza independenta si refuza sa recunoasca expertiza independenta, motivand ca nu este obligata sa o faca. Ce pot sa intreprind mai departe? Multumesc !!!

Jurist comments 2

Dumitru Barbaroș
  • Advocate

Ion, bună!

Din păcate, în această situație, unica posibilitate de a încasa prejudiciul real suferit, este de a vă adresa în instanța de judecată!

12 june 2019
  • Advocate

Bună ziua. Va-ș recomanda să faceți o petiție către Comisia Națională a Pieții Financiare.

12 june 2019