Compensarea daunelor în urma acțiunilor organelor de urmărire penală

11 march 2021 19

După aproape cinci ani de zile pe parcursul cărora am fost pus sub învinuire pe un dosar penal care a fost clasat, recent am primit de la Procuror ordonanța de scoatere de sub învinuire pe motiv că fapta care îmi era încriminată nu a fost comisă de mine. Unde mă pot adresa pentru ca să îmi fie compensate daunele?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Igor, eu vă propun să vă adresați în istanță, conform Legii 1545 sau am un coleg, îi spune Anatol telefon de contact 068571113, el se află pe str. Pușchin 42 Casa presei, b. 406, între orele 09.00-17.00; îi spuneți că veniți de la Mihai. Încercați o să fie... mai detaliat interesant.

12 march 2021