Compensatie caldura

10 august 2019 30

Buna ziua. Am o intrebare referitor la compensatie. Am bunici care beneficiaza de aceasta compensatie si vreau sa incep sa le trimit lunar bani prin banca (ajutor). Este vreun risc ca fiscul sa vada ca le trimit bani pe numele lor si sa le opreasca compensatia?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Nu ar trebui sa existe un asa risc.
Pentru a exclude orice intrabari, puteti sa numiti bunicii ca detinayori suplomentari la un card emis pe numele dvs (la care veti face transferuri), sau sa transmiteti bani prin posta.

19 august 2019