Completarea intrebarii

28 october 2018 92

P.S. Conform hotărârii de judecată domiciliul a fost stabilit cu mama în Republica Moldova, r-ul Cahul. Nu știu concret ce-ar însemna cuvintul *definitiv. La divorț personal n-am asistat, doar am înțeles că copilul rămane cu mama și eu plătesc pensie alimentara. Cu toate acestea, la intrevederi cu copilul am avut mereu probleme din partea soției. Aș face tot posibilul sa nu mă despart de copil!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
puteți solicita de la direcția protecție a copilului de sector, sau primar în caz de raion, să fie stabilit un grafic al vizetelor, care urmează a fi respectat, problema e că acest grafic este unul consultativ, în caz că soțul nu respectă, atunci puteți înainta o acțiune în instanța... mai detaliat de judcată pentru a obține o hotărîre ce va obliga în respectarea unui grafic al întrevederilor.

29 october 2018