Componenta familiei pentru apostila

06 july 2018 49

Sora mea locuieste in Grecia. Trebuie sa faca act privind componenta familiei apostilat. Ce acte sint necesare?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Advocate

Urmează să se prezinte la pretura din raionul în care își are domiciliul indicat în buletin sau la primăria din orșul care face parte.

Documente necesare:
1. Buletinul de identitate.
2. Cererea.
3. Actele de identitate ale tuturor membrilor familiei.

Apostilarea se face la Ministerul Justiției.

07 july 2018
Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Dna Inga,
Suplimentar va pot comunica ca apostilarea actelor poate avea loc și online, dacă dispuneți de semnătura mobilă sau electronică. Astfel, nu ar fi necesar sa va deplasați la Ministerul Justiției, întrucât primiți apostila pe e-mail, o imprimați și o anexați la act.

07 july 2018