Concediu neplătit.

06 january 2019 54

Cum se procedează în cazul in care unui angajat i se acorda concediu neplătit cu o durata mai mare de 120 zile în baza unei cereri depuse. După care se schimba conducătorul instituției de învățămant. Se păstrează acest concediu, care sunt drepturile angajatorului și angajatului după expirarea acestui termen, se considera valabil acest concediu care depășește termenul prestabilit?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Modificarea conducătorului instituției, nu atrage careva efecte referitor la concediul acordat legal de catre fostul angajator.

08 january 2019