Concluzia psihologica

05 august 2021 23

Buna ziua. Cine si unde face concluzie psihologica privind atasamentul copilului minor fata de un parinte, pentru a afla cu cine doreste el sa locuiasca?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Viorica, dacă copilul n-a atins vărsta de 10 ani, acest lucru nu este nevoe de un așa serviciu, instanța decide cu cine trebue să rămînă copilul. E posibel și dacă copilul are mai mult de 10 ani, tot depinde de starea copilului și acest lucru se descută în... mai detaliat istanță.

08 august 2021