Conditii de anulare sau reziliere a contractului de vanzare-cumparare imobiliar

05 august 2020 181

Buna ziua. Dupa 2 saptamani de la perfectarea contractului am fost contactat de cumparator si anuntat ca nu-i mai place imobilul. Se simte singuratic in el si credea ca nu voi lua cu mine canapeaua (chiar daca a fost anuntat). Imi cere rezilierea contractului. Eu am procurat deja o alta locuinta. E posibila o hotarare de judecata in defavoarea mea in aceste conditii sau careva altele? Multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Din cele ce ați enunțat, nu sunt premize, astfel el urmează sa probeze vicii ascunse sau alte probleme majore, cele enunțate nu constituie temei pentru rezoluțiune, instanța urmând sa refuze(daca se ajunge)

05 august 2020