Consecinte pentru fidejusor in caz de nerambursare a creditului

22 september 2022 133

Buna ziua. Sunt fidejusor pentru un credit. Debitorul nu a rambursat creditul si imprumutatorul s-a adresat la judecata. Care sunt consecintele pentru mine?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Anna, instanța o să pronunțe o hotărâre de încasarea sumei de la ambii, de la creditorul principal și de la DVS, eu pot să vă acord un serviciu, puteți apela la viber de pe telefonul +37368669950.

23 september 2022