Construcţie intarziata

20 july 2021 57

Buna ziua. Vreau sa scriu cerere ca compania de construtie sa achite penalitarea pentru intarzierea darii in exploatare. Ajutati-ma cu un model de cerere.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Nicolae,

Pentru a depune o asemenea cerere trebuie de studiat contractul incheiat cu firma de constructie. Daca el prevede o anumita penalitate de intirziere. La fel, de stabilit care este motivul intirzierii, posibil nu este din vina companiei de constructie ci a autoritatilor de stat competente.

Puteti sa ma... mai detaliat contactati pentru suport!

O zi buna.

21 july 2021