Constructie teren pomicol

28 july 2021 122

Buna ziua. Am cumparat un teren pomicol in 2019 si tot in acel an au fost interzise constructiile casutelor de vacanta, desi certificatul urbanistic a fost eliberat. Nu am reusit in 2019-2020 sa incepem constructia din motive financiare aparute odata cu COVID-19. Am incercat sa prelungim certificatul urbanistic, dar am fost refuzati de Asociatia SupraveghereTehnica. Cum sa procedam legal pentru a incepe constructia casei? Daca schimbam destinatia lotului pentru constructie e posibil? Cat timp ar dura procedura? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Rodica, de o dată încercați să depuneți o cerere în adresa Asociației, care trebue să vă explice din ce cauză v-au refuzat, totodată atenționațipe ei, că în caz de refuz o să vă adresați în istanță. La ziua de astăzi DVS nu cunoașteți motivul refuzului, după aceasta o... mai detaliat să dansați mai departe, în ce direcție să vă duceți. Dacă nu sînteți desponibilă să întocmiși o așa cerere, puteți apela la E-mail, viberul sau telefonul meu 068669950.

29 july 2021