Construire perete in apartament

11 june 2020 59

Dacă am un apartament achiziționat prin credit ipotecar, pot construi un perete pentru a delimita bucătăria de living?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Andrei!

Dat fiind faptul ca executarea unei asemenea lucrări nu se încadrează într-una din excepțiile prevazute de art. 14 din Legea privind autorizarea executării lucrărilor de construcţie aveți necesitatea de a obține autorizația de construcție.

Pentru mai multe detalii consultați legea accesând link-ul de mai jos:

https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=120524&lang=ro#

Succes.

11 june 2020