Contacte ONG/avocat pentru o mama singura, sa o reprezinte la judecata pentru scurtarea termenului de detentie

29 october 2019 31

Buna ziua. Va rog mult, poate cunoasteti din domeniul Dvs. o organizatie de caritate, ONG specializat, care ofera sevicii juridice - anume este nevoie de un avocat care sa o reprezinte pe o tinara mama, care este in detentie de 8 ani. Copilul acesteia in varsta de 9 ani locuieste in conditii mizerabile si ea doreste sa i se scurteze termenul de detentie (comportament bun, stare de sanatate precara (tuberculoza etc.), pentru a fi alaturi de copil). Termenul de detentie pronuntat de judecata este 11 ani. Multumesc anticipat

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna!

Doamna poate solicita acordarea unui avocat care oferă asistență juridică garantată de stat care, o va reprezenta în proces.

29 october 2019
Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Fie, aceasta ar putea adresa o solicitare către Asociația Obștească „PROMO LEX” care, colaborează cu mai mulți avocați.

29 october 2019