Contract cu Moldtelecom

09 december 2020 19

Buna! Tatal meu vitreg a incheiat un contract cu Moldtelecom pentru servicii de internet si telefonie fixa. El a plecat peste hotare multi ani in urma si nu a mai revenit in tara. In prezent serviciile continua sa fie prestate, chair daca contractul este expirat. Cum putem dezactiva serviciile lor fara prezenta tatalui vitreg?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Alina, cine este proprietarul apartamentului sau casei. DVS încercați să depuneți o cerere la Mold telecom, unde să indicați circumstranțele plecării tatălui și lipsei lui în țară.

10 december 2020