Contract de arendă

05 february 2019 76

Bună ziua, stimați juriști! Am și eu o întrebare. Am încheiat un contract de arendă. În contract a fost scris că prețul ce urmează a fi achitat este atât pentru arendă cât și pentru teren, iar la sfârșitul contractului cealaltă parte se obligă să-mi dea în proprietate terenul. La finele contractului de arendă cealaltă parte nu îmi dă terenul. Ce pot să fac în asemenea condiții? Este legală prevederea din contract sau nu?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Dna Ana,

Vă rog să scrieți exact așa cum este scris în contrac, cuvânt în cuvânt deoarece, din cele redate de către Dvs. la moment există anumite neclarități.

Vă mulțumim!

06 february 2019