Contract de vânzare-cumparare a unui apartament

21 october 2020 160

Vreau sa cumpăr un apartament, La solicitarea mea a planului apartamentului cu dimensiunile înscrise, mi se răspunde ca acesta nu exista - a fost unul inițial, care a fost modificat și nu poate să-mi prezinte nimic. Suprafața totală a apartamentului o pot vedea doar în extrasul de la cadastru. Asa este corect sau e ceva ilegal la mijloc?Mulțumesc .

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Posibil au fost introduse modificări in construcția inițială, ceva sa demolat sau construit, iar aceste modificari nu au fost înregistrate (nu s-au autorizat, sau afectează structura de rezistență) astfel fiind ilegale.
Este doar o presupunere inițială.

23 october 2020