Copiii sunt amenintati de catre diriginte

06 june 2018 39

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, unde si in ce instanta putem sa ne adresam in cazul in care la scoala se cer foarte multi bani pe parcusul anului scolar: fundatia clasei, fundatia scolii, servitoare. Nu pot sa inteleg: noi dam in fiecare luna in fondul clasei, dar nu ni se acorda niciun bon de plata, noi nu stim ce se fac cu acesti bani. Copiii care vor sa ia documentele sunt amenintati de catre diriginte ca nu vor primi documentele pentru ca nu au dat bani pentru fondul scolii. E posibil asa ceva?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Urmează doar să adresați o plângere către Direcția de educație din raion dvs sau sectorul municipiului Chișinău în care veți indică toate circumstanțele de fapt care vă lezează drepturilor sau sunt abuzive iar aceștia la rândul lor vor lua măsurile de rigoare.

07 june 2018