Credit cu gaj pe apartament

26 february 2020 109

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati, ca incerc sa caut si nu gasesc asa info care ma intereseaza. Parintii imi procura apartament in rate, in iunie urmeaza sa achite ultima rata. Eu am multe credite si din motiv ca un timp nu am lucrat, s-au acumulat si imi e greu sa ma discurc. Actele au fost intocmite pe mine si va rog sa-mi spuneti daca e posibil sa pun in gaj apartamentul care partial e cumparat. Merci!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Mai întîi de toate urmează de concretizat dacă apartamentul vă aparține la etapa actuală cu drept de proprietate sau nu, în cazul în care dă atunci da puteți garanta executarea obligației prin instituirea ipotecii asupra casei.

26 february 2020