Credit imobiliar prima casa

23 june 2018 29

Buna! Am o intrebare. Putin timp in urma am luat un credit imobiliar de la o banca prin proiectul prima casa. Mai tarziu am aflat de proiectul prima casa 2. Vreau sa aflu daca este posibil de schimbat acest credit?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
În general totul depinde de contractul inițial încheiat, adică posibilitate de modificare.
În orice caz există posibilitatea de a negocia careva clauze, de a introduce modificări ș.a.
Urmează să fie studiat minuțios contractul cît și vă adresați la banca unde ați încheiat contractul, pentru a soluționa posibilitatea de a modifica.

25 june 2018