Credit luat la o companie de microfinantare

17 may 2021 20

Buna! O cunostinta de-a mea a cumparat o masina in credit. A achitat cateva rate lunare, dar si-a pirlerdut locul de munca si nu mai poate achita. Compania de microfinantare care i-a acordat creditul a atentionat-o ca trebuie sa achite, dar persoana datornica a spus ca nu are cum sa intoarca datoria, si a propus sa intoarca masina. Creditorul a refuzat aceasta oferta. La ce se poate astepta debitorul in acest caz? Care ar fi solutia potrivita?

Jurist comments 1

  • Advocate

Soluția potrivită e să întoarcă banii. Vinde mașina și întoarce datoria.

28 may 2021