Credit luat pentru alta persoana

14 march 2023 109

Buna ziua. Noua luni in urma am luat un credit de la o companie de microfinantare pe numele meu, pentru o cunoscinta. Acesta a achitat ratele timp de jumatate de an, dupa care nu le mai achita de 3 luni. Ce pot sa fac in cazul acesta, daca nu am recepisa, dar am inregistrari audio in care acesta recunoaste ca e creditul lui si ca ca il va achita?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Advocate
  • Other violations

Bună. Puteți înainta o plângere la poliție privind dobândirea bunurilor altei persoane prin abuz de încredere.
Mă puteți contacta pe e-mail : scobiola97@mail.ru sau tel: 068769517

14 march 2023