Credit neachitat

24 june 2020 181

Buna ziua. Am un credit de 10.000 lei de la o companie nebancara. Nu am achitat si azi am primit un mesaj ca voi fi data in cautare timp de 24 ore si ca o sa imi trimita citatie in judecata. Ce inseamna asta? Eu nu pot parasi tara? As vrea sa plec maine peste hotare. Voi avea probleme la frontiera?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Aplicarea interdictiei de a parasi tara nu e o posibilitate de minut, faza durează ... Instanța de judecată, executor, iar judecata, daca nu ati fost informată pina acu, e vorba de șiretlic al companiei pentru a va motiva.
Despre interdicție puteți afla prin adresare la poliția de frontieră.

24 june 2020