Credit neachitat

17 november 2020 401

Bună ziua. Am credit luat și nu am achitat cateva luni. Am primit un mesaj că este planificată o deplasare la domiciliu pentru sechestrarea bunurilor mobile și imobile. Este posibila aceasta deplasare?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
e psibil doar daca acțiunile in cauză se efectuiază de un executor judecătoresc, în caz contrar, telefonați poliția

17 november 2020
Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
e posibil doar daca acțiunile in cauză se efectuiază de un executor judecătoresc, în temeiul unui act executoriu(hotărîre-titlu executoriu) care urmează a vă fi aduse la cunoștință, în caz contrar, apelați la poliție.

17 november 2020