Credit neachitat

31 august 2019 107

Buna ziua. Mi s-a adus la cunostinta acum (26.08.2019) ca am un credit neachitat pe care chipurile l-am luat pe 17.05.2017. In realitate, eu nu am luat nimic, fiindca pe 14.05.2017 am iesit din tara. Acum la moment nu sunt in tara, dar mi s-a comunicat de la compania de colectare ca daca nu achit, are loc deja a doua judecata. Sfatuiti-ma ce pot face. Va multumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Natalia,

Posibil cineva a folosit datele Dvs. personale pentru a beneficia de un credit. Vă sfătui să depuneți o plângere la poliție în acest sens.

La fel, dacă compania de colecatare vă acționează în judecată Dvs. vă puteți apăra cu dovada absenței din țară la momentul încheierii contractului de... mai detaliat credit.

Dacă aveți nevoie de consultație suplimentară vă sunt la dispoziție.

O zi bună să aveți!

01 september 2019