Credit neachitat

03 december 2022 174

Buna ziua. In iulie 2021 am luat un credit de la o companie nebancara. Am achitat ratele timp de 4 luni, dupa care nu am mai achitat. Pentru a putea achita datoria, am plecat la munca peste hotare. Intre timp, a avut loc judecata. Revin in tara intr-o saptamana (cu avionul) si sunt gata sa achit intreaga datorie. Nu voi avea probleme la traversarea frontierei, nu o sa ma retina? Nu vreau sa am probleme cu legea.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Noroc Felicia, puteți intra în țară liber, probleme n-o să aveți.

03 december 2022