Credit neachitat

29 july 2022 209

Buna ziua. Am contractat un credit de 50.000 lei si am rambursat in jur de 23.000 lei, dar de doua luni nu am achitat nimic. M-a sunat juristul creditorului si m-a spus ca voi fi anuntat despre data la care va veni la imobilul unde am viza de reședința pentru a face calcule in vederea instrainarii bunului imobil. Este adevarat/legal asa ceva sau doar incearca sa ma sperie? Si daca este legal, ce pot face in asa caz?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na R., juristul nu e în drept să se prezinte la DVS să facă vreun document asupra bunurilor de care le dețineți. Aceasta e în atribuția executorului. Juristul vă amenință, e un jurist prost.

30 july 2022