Credit neachitat de 3 ani

02 may 2020 157

Buna! Am luat un credit nebancar de 2 mii lei și nu l-am achitat de 3 ani aproximativ din cauză că a decedat tata și eu am grija de mama singura. Acum, daca o sa mă adresez la aceasta companie, risc sa fiu data în judecată? Îmi vin scrisori la posta, dar nu le-am citit conținutul. Ce pot face in așa caz?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Iulia,

In cazul in care pina acum nu ati fost data in judecata atunci ei deja nu vor putea face nimic in instanta pentru ca au trecut 3 ani.

03 may 2020