Credit neachitat de 3 ani

15 june 2022 361

Buna ziua. Am luat un credit de la o companie de microfinantare 3 ani in urma si nu l-am rambursat. Recent, m-au sunat creditorii si m-au informat ca a avut loc judecata. Prin urmare, acestea cer rambursarea datoriei, care include o penalitate substantiala. Ce va urma daca nu rambursez datoria?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Noroc, Denis, este hotărârea instanței despre încasarea datoriei silită, o să fie prezentată la executorul judecătoresc, care mai departe o să se stăruie să încaseze suma datornic.

16 june 2022