Credit nebancar

02 december 2021 52

Buna! Am o problema cu executorii care ma ameninta ca o sa-mi ia imobilele. Daca n-am imobile inregistrate pe mine, au dreptul la asa ceva?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Executorii nu vă amenință dar vă avertizează cu aplicarea unor măsuri asiguratorii mai aspre pentru neonorarea obligațiilor Dvs.

Evident că ei nu pot avea un drept față de ceva ce nu exista, dar până la sechestrul și vânzarea imobilelor aceștia vor aplica și alte măsuri iar dacă cu timpul executarea... mai detaliat nu va fi satisfacută de Dvs vor aștepta și urmări până veți obține bunuri în proprietate.

03 december 2021