Credit nerambursat

23 october 2020 286

Am un credit de 20.000 de lei, am achitat 3 luni, dar dupa asta am perdut serviciul. Dosarul a ajuns la executorul judecatoresc care mi-a dat termen 15 zile sa achit macar jumatate din suma. Eu nu am asa bani, pot sa achit doar lunar in baza unui grafic. Executorul m-a avertizat ca daca nu achit, va lua bunuri din casa parintilor. Eu stau la gazdasi nu detin niciun fel de bunuri.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Tatiana,

Vă recomand să contactați creditorul și să vă înțelegeți să încheiați o tranzacție de împăcare cu un grafic eșalonat de rambursare a sumelor datorate.

24 october 2020