Creditare cu gaj

15 march 2019 20

Bună! Am solicitat un credit de la o companie pentru procurarea unui automobil, automobilul este gajat, este posibil sa înregistrez automobilul oficial în taxi, sau sa fac un mandat sau procura pe o alta persoana și el s-o înregistreze oficial în taxi?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna

Întâi de toate urmează să înregistrați autoturismul pe numele persoanei care o cumpăra, iar pentru aceasta asigurați-vă ca nu este gajat.

După aceasta urmează sa transmiteți automobilul în comodat sau locațiune firmei de taxi. Construcția juridică o alegeți Dvs. în dependență de acordul la care ați ajuns și scopul urmărit.

15 march 2019