Credite neachitate

03 march 2020 163

Buna ziua. Am mai multe credite nebancate care m-au ingropat cu procentele lor si penalitati. Acum am istoria creditara nu buna si nu stiu la cine sa apelez pentru refinantare pentru o perioada mai lunga ca sa pot face fata ratei lunare. Sunt foarte disperata, am doi copii si pot ramane pe drumuri. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Ala,

In cazul in care penalitatile sunt exagerat de mari ele pot fi reduse in instanta de judecata.

Istoria creditare deja nu o mai imbunatatiti oricum.

Refinantare o sa puteti obtine daca o sa puneti in gaj/ipoteca ceva bunuri.

04 march 2020