Credite neachitate

24 january 2022 143

Buna ziua. Mama mea a luat, in perioada pandemiei, mai multe credite de la companii de microfinantare, in marime totala de 40 mii lei. La moment mama nu lucreaza, dar este in cautarea unui loc de munca si doreste sa achite, doar ca nu poate inca. Detine o cota-parte de 25% dintr-un apartament. E posibil sa-i fie luata cota-parte prin judecata? Poate mama sa doneze acea cota-parte fiicei sale, de exemplu?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Nina până când mama ne este acostată în instanță, ea poate să doneze cota ei, fiice ei.

25 january 2022