Credite nebancare

29 june 2021 243

Buna! Am credite luate de la 9 institutii nebancare. Am ajuns intr-o situatie dificila, am ramas fara de lucru si fara venit oficial. Am o luna de zile de cand nu am achitat. Am apelat la o banca ca sa imprumut o suma mai mare ca sa inchid tot ce am si sa raman cu unul pe mai mult timp, dar am fost refuzata deoarece am un venit de numai 6.000 lei. Nu stiu ce sa fac si unde sa apelez ca sa pot iesi din incurcatura. Ce pot face? O sa ma ia la inchisoare? Ajutati-ma, va rog cu un sfat.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Stela, de o dată dă să ne apreciem pentru asta nu te duci la pușcărie, nu crede deșteății noștri de avocați, bine.O să fii acostată în instanță, statutul tău o să fie în calitate de pîrîtă, eu pot să te orientez ce spune Codul de procedură civilă, de... mai detaliat dorit să ne întîlnim, poți să mă contactezi la numărul de telefon 068669950.

30 june 2021