Credite nerambursate

30 november 2022 153

Buna ziua. Am luate mai multe credite nebancare, dar si unul bancar si de cateva luni nu am achitat ratele la niciunul din acestea. Ce consecinte pot urma? Nu detin niciun imobil. Executorul judecatoresc poate sechestra bunurile materiale aflate la locul unde am viza de resedinta, dar nu sunt proprietar?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Noroc Mazim, o să fii dat în judecată, o să fie pronunțată o hotărâre deincasare silită.După asta titlu se duce la executor,ultimul nu e în drept să-ți sichistreze bunurile ce nu-și aparțin, el o să găseaxă alte căi, de exemplu conturile bancare, poate să aplice restricții de nu părăsi... mai detaliat țara și altele.

30 november 2022