Credite nerambursate

30 december 2021 201

Buna ziua. Am mai multe credite si creditorii vor sa ma dea la colectori si la politie în căutare. Ma aflu in tara. E posibil de facut ceva? Incerc sa gasesc banii ca sa le rambursez. Am cerut sa-mi acorde ceva timp, dar au fost de acord sa astepte doar pana pe 1 ianuarie. Ce pot face în asa caz? Le-am spus ca sunt in spital, le-am trimis si dovezi. Sunt însărcinată și nu mai stiu ce sa fac.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Ina, în primul rînd liniște, nu fă panică. Creditorii au dreptul să apeleze la colectori, dar la poliție nu, nu-i litigiul penal, dar civil.

01 january 2022