Credite primite in RM neachitate

13 june 2019 137

Buna ziua. Am cateva credite neachitate in RM, sunt plecat din tara de 3 ani si doresc sa ma intorc acasa. A fost judecata la care nu m-am prezentat, unde a fost luata hotararea de a mi se inchide toate transferurile banesti pe care le fac parintilor si toate operatiunile bancare. Posibil ca a fost pusa si interdictie de iesire din tara. Ma intorc acasa cu pasaport RO. Ce se poate intampla in cazul acesta? Mersi.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Teoretic nimic, executorul din RM nu poate urmări deoarece nu vă poate identifica ca cet a RM.
Nici la vamă nu trebuie să aveți careva probleme.

14 june 2019