Credite și intrarea in țară

31 august 2022 157

Bună ziua. Am luate câteva credite, iar de o săptămână mă aflu peste hotare. Nu cunosc care ar fi modalitățile de plată de aici. Dacă mă întorc în țară peste 6 luni pentru a depune jurământul pentru redobândirea cetățeniei române, e posibil să am probleme la vamă? Unul din creditele luate a ajuns la executorul judecătoresc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Maria, probleme n-o să ai. Eu nu cunosc, care sunt intențiile executorului, adică planurile lui.

01 september 2022