Cu ce sa incep?

29 october 2019 85

Buna ziua. Am o casuta de vara in suburbie la care vreau sa anexez o constructie de tip garaj si sa prefac acoperisul in mansarda. Care sunt pasii din punct de vedere al legii? Va mulțumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna!

Aveți necesitate de a obține certificatul de urbanism și autorizația de construcție, acte ce se eliberează de către Autoritatea Publică Locală.
Adresați-vă la primăria din localitate.

LEGE Nr. 163 din 09.07.2010 privind autorizarea executării lucrărilor de construcţie
http://lex.justice.md/md/335823/

29 october 2019