Cum aflam la ce stadiu e dosarul

12 august 2019 230

Am depus pentru redobandirea cetățeniei romane acum un an jumate, dar nu avem nr. dosarului. Am scris scrisoare sa aflam si ni s-a spus că trebuie să prezentăm dovezi, copii ale actelor depuse, dar noi nu le avem. Ce sa facem?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună!

Solicitați de la Agenția Servicii Publice eliberarea dublicatelor actelor respective și oferițile lucrătorilor de la ANC copia acestor acte. În scrisoarea de însoțire indicați expres asupra faptului că acestea sunt niște duplicate noi obținute în virtutea faptului că actele atașate la depunerea dosarului nu s-au păstrat.

Succes.

25 august 2019