Cum îmi pot afla numărul dosarului depus pentru redobandirea cetateniei romane, dacă am pierdut acest numar?

09 october 2019 2819

Am pierdut foița pe care am primit-o la depunerea actelor. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Advocate

Buna ziua,

Este necesar sa transmiteti pe adresa de email cetatenie@just.ro cererea data completata si scanata: http://cetatenie.just.ro/images/Formular_6_Cerere_comunicare_solutionare_stadiu_2018.doc

La subiectul de email indicati: Cerere de solutionare a stadiului dosarului.

In raspunsul care il veti receptiona, reprezentantii ANC vor indica si nr. dosarului.

Bafta!

25 october 2019